Polovina území Ukrajiny, které okupovalo Rusko již byla Ukrajinci osvobozena uvedl ministr zahraničí USA Blinken

24. 7. 2023 0 Od Jan Novák

Rating: 4 out of 5.

Podle amerického ministra zahraničních věcí Antonyho Blinkena již Ukrajina osvobodila polovinu svého území, které bylo obsazeno během ruské invaze loni v únoru. V televizním rozhovoru pro agenturu Reuters odhadl, že osvobození zbývajícího území v rámci ukrajinské protiofenzívy nebude otázkou jednoho či dvou týdnů, ale spíše několika měsíců.

“Zpět bylo získáno zhruba 50 procent původně obsazeného území,” informoval Blinken televizi CNN.

“Jsme stále na začátku protiofenzívy a je to náročné,” uvedl. “Celé území Ukrajiny nebude osvobozeno během příštího týdne nebo dvou,” varoval a zdůraznil, že situaci na bojišti je třeba sledovat s ohledem na několik měsíců do budoucna.


Держсекретар США Блінкен заявив, що половину окупованої Росією території України вже звільнено українцями

  • Ілюстративне фото
За словами Держсекретаря США Ентоні Блінкена, Україна вже звільнила половину своєї території, яка була окупована під час російського вторгнення в лютому минулого року. У телеінтерв'ю Reuters він оцінив, що звільнення території, що залишилася в рамках українського контрнаступу, буде питанням не одного-двох тижнів, а кількох місяців.

«Близько 50 відсотків спочатку окупованої території було повернуто», — сказав Блінкен CNN.

"Ми все ще на початку контрнаступу, і це складно", - сказав він. "Вся територія України не буде звільнена в найближчі тиждень-два", - попередив він, підкресливши, що ситуацію на полі бою потрібно відстежувати з прицілом на кілька місяців.