ZPRÁVY ČESKÁ ZPRAVODAJSKÁ

97
0
CZNEWS

   Velmi stručně, ze všeho co se vejde na jeden řádek

  • Eurovolby ve Francii vyhrála krajní pravice, Macron oznámil , že rozpustí parlament a vypíše nové volby v zemi.
  • Podle neoficiálních výsledku Eurovolby na Slovensku vyhrálo opoziční hnutí Progresivní Slovensko před kandidáty Ficovy strany Smer-socailní demokracie.
  • V ČR vyhrálo volby do Europarlamentu hnutí Andreje Babiše ANO, po něm následuje koalice SPOLU naopak Piráti hodně ztratili.

   Moje osobní komentáře nejen ke zprávám

  • Omlouvám se za omezené aktualizace opět, ale stále se zotavuji z operace a vyřizuji tedy jen to nutné
  • Snažím se to tady i na socialních sítích co nejlépe zabezpečit i tak se občas někomu povede do webu zasáhnout jak si nepřeji.

Přehled posledních článků

Dokonale zabalené zboží nemusí znamenat nepoškozené

V zimě i teď když je teplo se mi osvědčil jeden výrobek jehož výrobce záměrně nebudu uvádět, protože jeho produkty považuji za velmi kvalitní a cenově dostupné i pro domácí použití i přestože nebo právě proto, že provedení odpovídá spíše využití v profesionálním sektoru.

Read More »

Alexej Navalnyj: Symbol boje za svobodu, který zaplatil nejvyšší cenu

Dne 16. února 2024 se svět dozvěděl o tragické smrti jednoho z nejvýznamnějších ruských opozičních aktivistů, Alexeje Navalného. Tato zpráva otřásla nejen Ruskem, ale i mezinárodním společenstvím. Navalnyj, který by dnes oslavil své 48. narozeniny, zemřel za nejasných okolností v trestanecké kolonii IK-3 ve městě Charp za polárním kruhem.

Read More »

Umělá inteligence: Mnohem více než jen pokročilý vyhledávač

V dnešním digitálním věku se umělá inteligence (AI) stává neodmyslitelnou součástí našich životů, avšak mnozí lidé ji stále vnímají pouze jako sofistikovaný nástroj pro vyhledávání informací. AI je však mnohem více …

Read More »
aktivistska Greta Thunberg

Zatčení Grety Thunbergové při pro-Palestinské demonstraci

V sobotu došlo k zatčení známé švédské aktivistky Grety Thunbergové během demonstrace na podporu Palestiny ve městě Malmö. Thunbergová byla viděna, jak spolu s dalšími protestujícími blokuje přístup k místu konání hudební soutěže Eurovision.

Read More »

Kukuřičný Šalát Ála Krab čili Slovensko si zvyká

Není žádnou novinkou, že tam, kde je třeba či se chce ušetřit, nebo není k dispozici, nebo je originální surovina opravdu drahá, používá se náhražka. Může to býti z různých jiných důvodů, jako jsou zdravotní, kde vyrábíme produkty z rostlin, tak aby nahradily, často i chutí a vzhledem, ty masové….

Read More »
Rocktets on sky.

Irán odpálil na Izrael stovky raket, odveta nebude

V noci ze soboty na neděli Irán splnil svoji hrozbu útoku na Izrael, který považuje za strůjce útoku na iránskou ambasádu v Damašku, kde bylo zabito několik generálů včetně nejvyššího velitele Hizballáhu.
Irán vypálil přes 300 raket jak balistických, tak s plochou dráhou letu, i dronů na cíle v Izraeli, jehož protivzdušná obrana …

Read More »

Rusko-Slovensko nebo Česko a Slovensko

9 4 Slovenským prezidentem se stal Peter Pellegrini, pro zemi je to katastrofa, vzdělanější a schopnější lidé masově emigrují do

Read More »

Putinův pes Fico a jeho kariéra

Robert Fico, bývalý slovenský premiér a předseda strany SMER-SD, je postava, která vyvolává rozporuplné názory. Jeho politická kariéra je poznamenána jak významnými úspěchy, tak i kontroverzemi. Fico vyhrál volby několikrát a třikrát se stal premiérem, což svědčí o jeho schopnosti získat podporu veřejnosti.

Read More »

POZOR! Na tento a podobné maily a odkazy v nich.

Tento a podobné podvody tvářící se jako od FB / Meta , ale skutečnosti pocházející od Ruských tajných služeb případně hackerů , kteří pro ně pracují a primárně se pomocí odkazu v mailu, který již evidentně směřuje na podivnou adresu (snaží získat přinejmenším heslo k Vašemu FB účtu, ale možná zavirovat PC) viz. obsah mailu, odesílatel (no-reply-meta-restriction-case-jkab@outlook.com) i screenshot obrazovky, kterou naštěstí zobrazí dobře zabezpečený počítač a prohlížeč – tj. aktivní kvalitního antiviru přímo jako plugin do prohlížeče – text mailu je nasledující:

Read More »

Putinův největší nepřítel: brzy samotní Rusové ?

Ruská infrastruktura i armáda v Belgorodské a Kurské oblasti se čím dále tím častěji stávají cílem ruských partyzánských militarizovaných oddílů bojujících proti Putinově režimu a z většiny zároveň na straně Ukrajiny.

Read More »

Na hranicích Polska incident, jinde naopak klid

Zatímco v bezprostřední blízkosti hranic Polska probíhali těžké boje v místě kde se nachází náš vlastní zahraniční zpravodaj, přestože jde o místo na frontové linii byla dnešní noc klidná.

Read More »

Svododně, ale společně ! Naši bratři a my jejich.

“Nikdy a nikoho nenechme, zvláště v těžkých dobách, rozdělit bratrství českého a slovenského národa. Krev není voda, obyčejní lidé nejsou politici a chtějí jen klid a mír. Držme se společně a pevně jako skála, kterou nelze rozbít žádnou silou, a zůstaňme stát spolu, navždy neporaženi.”

Read More »

„Nikdy neustupujte, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, v maličkostech ani velkých věcech, o kus ani o kousek, ledaže byste ustoupili cti a dobrému mravu. Nikdy neustupujte před nátlakem, nikdy se nepoddejte zdánlivě zdrcující převaze nepřítele.“

Winston Churchill

Vyhrazujeme si právo nezveřejňovat informace vydané nepřátelskými zeměmi či frakcemi a jejich podporovateli bez ohledu na jejich pravdivost nebo nepravdivost. Vyhrazujeme si právo za zveřejnění nepřátelských či nepravdivých informací hned na poprvé zablokovat uživatele.

Podporovatele nepřátelských zemí na tomto webu nevítáme, ale zobrazení těchto stránek neblokujeme ze žádné země a pokud je přístup k tomuto webu někde blokován nemůžeme to nijak ovlivnit.

Děkujeme za pochopení

sony,aorus,adobe,dji,flir,intel,nvidia - loga

Pracujeme jen s tím nejlepším.

3
2
7