Daniela nemá domov, je těžce nemocná. Chce žít. Ale je to i na tobě a jí nezbývá moc času.

14. 12. 2023 0 Od Jan Novák
3
0


Daniele bylo letos 40 let, před několika lety podepsala svému tehdejšímu příteli jako ručitel a majitelka bytu, který ji dala její maminka půjčku na vybavení restaurace.

Přítel restauraci vybavil, ale dluh nesplácel, namísto toho co vydělal to propil nebo utratil za kokain.
S přítelem se sice rozešla, ale bohužel ne dost včas, aby se vyhnula vlastní zkušenosti s drogami. Propadla sama do prostředí, které to považovalo za běžnou věc. Postupně se dostala do situace, kdy neměla peníze i když nebyla bez práce, nepravidelně užívala pervitin protože ji pomáhal vydržet 12 hodinové denní i noční směny i stres vzniklý vědomím, že nemá jak splatit velký dluh.

Stejně jako řada lidí s podobným osudem, si nedostatečně uvědomovala, že se tak dostane se do mnohem větších problémů, které jí žádné drogy nepomohou vyřešit, ale naopak přinést a žila ve svém bytě předem odsouzeném k exekuci se s svou matkou a podobně zkrachovalým kamarádem od dětství, který již o svůj byt přišel obdobně díky své nezodpovědnosti drogám a krachu jeho podnikání a žil by jinak na ulici.

Dopadlo to tak, jak muselo – nejdříve ztratila práci, později její byt zabavil exekutor. Tehdy však její strážný anděl dal Daniele novou šanci. Zabavením bytu byl dluh vyrovnán a tato lekce ji poučila natolik, že se hodně snažila vyhnout závislosti. Potkala muže, do kterého se zamilovala a on do ni a který ji poskytl lásku i přístřeší. Z exekuce bytu dokonce zbylo ještě dost peněz na to, aby do nového vztahu nešla úplně s prázdnou.

Sama byla přesvědčena, že vše zlé, včetně závislosti, je minulostí. A na několik let to i přes občasné pro hádky a problémy více či méně fungovalo.
Vztah s novým přítelem sice nějakým způsobem stále trvá, ale sám se ocitl v situaci, kdy oba se sice mají stále rádi, ale oba mají vážné zdravotní a to nejen psychické problémy a také vzájemné konflikty a ačkoliv se vidí téměř každý den nedokáží spolu bydlet, alespoň ne teď.

Daniela tedy má stále vztah se svým přítelem a většinou má i kam jít, přespat ale ne vždy.
Nemá žádný vlastní stálý domov a je pro ni těžké najít řešit svoje vážné onemocnění, které jí znemožňuje vykonávat většinu běžných zaměstnání, ze kterého by zaplatila nájem, alespoň na ubytovně, potřebuje podstoupit vážnou operaci, kterou nesmí odkládat, ale má strach jít k lékaři i vyhledat pomoc psychologa či psychiatra.

Na drogách sice již dávno závislá není, na pomoci jiných však ano a ani její přítel nemá též ze zdravotních důvodů prostředky na to, aby jí platil bydlení a všechny náklady i když přes vlastní nejen psychické zdravotní problémy podniká a velmi intenzivně pracuje díky dlouhodobé pracovní neschopnosti začíná své znovu od nuly podnikání v oboru v němž má sice dlouholeté zkušenosti a baví ho, ale prosadit s minimálními prostředky své nové projekty není snadné i přes velké úsilí zejména v době kdy je silná konkurence a lidé se snaží ať už z nedostatku nebo obav z budoucího vývoje ekonomiky bezpečnostní situace v Evropě šetřit kde se jakkoliv šetřit dá.

To co Daniela potřebuje kromě přátel je tedy primárně finanční pomoc, která by jí umožnila samostatné a důstojné bydlení a usnadnila tak zlepšení jejího psychického zdraví a podstoupení nutné operace a získání alespoň invalidního důchodu a nějakého přivýdělku v tom co bude schopna dělat.

Není tím, kdo by snadno žádal o pomoc a naopak se dělí s každým, kdo to potřebuje i to málo co má.
O pomoc pro ni Vás tu proto žádám já, protože ji znám osobně a vím, že pokud bude mít skutečnou šanci, dát si život zase do pořádku a nezůstane bez domova, tak ji využije správně.

Musí co nejdříve podstoupit vážnou operaci oka ve kterém má nádor, chce přežít a nebýt přítěží pro společnost. Naopak být ženou, která bude pro společnost i přínosem, tak jak to má být, a jak sama velmi chce alespoň tak dlouho kolik jí zbývá času.

Sama bez pomoci to, ale zvládnout teď nemůže ať se bude snažit jakkoliv a pokud nenajde stálý skutečný domov, nebude se léčit a nepůjde včas na operaci není reálné aby to přežila.

Pokud chcete a můžete Daniele dát šanci na další život a darovat ji finanční prostředky můžete to udělat a udělejte to prosím hned teď, protože již včera bylo pozdě: 🆗 Chci ji pomoci zachránit život !

Můžete to udělat i přímo pomocí této QR platby v CZK, EUR nebo USD nebo pomocí formuláře pod platebním QR kódem jako variabilní symbol použijte číslo 111 .

1